Nowości od WatchGuard

11-10-2021

WatchGuard wprowadził nową stronę do weryfikacji statusu swoich usług

Ludzie na całym świecie ufają produktom i usługom WatchGuard, które zapewniają bezpieczeństwo ich użytkownikom, urządzeniom i sieciom. Rozumiemy, że może to być frustrujące, gdy coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami, a Ty nie masz żadnego wglądu w problem.
Dlatego zaprojektowano nową stronę statusu, aby zapewnić proste, istotne i aktualne informacje o zaplanowanych zdarzeniach konserwacyjnych i nieoczekiwanych przerwach w świadczeniu usług.

Usługi WatchGuard świadczone są z różnych miejsc na całym świecie. Oznacza to, że zdarzenia, które mają wpływ na partnerów i użytkowników w obu Amerykach, mogą nie mieć wpływu na tych w Europie. Na górze naszej strony statusu zobaczysz status regionalny najwyższego poziomu w selektorze, możesz również filtrować i sprawdzać szczegóły istotne dla Ciebie.

W każdym regionie znajdziesz aktualny status, podzielony według produktów i głównych funkcji, które zapewniają. Każda linia ma prosty wskaźnik stanu informujący o jej stanie:

  •     Zielony znak kontrolny: Systemy sprawne: Wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.
  •     Żółty trójkąt: Performance Degraded: Wszystko działa, ale może być wolne lub zdegradowane w jakiś sposób.
  •     Pomarańczowy trójkąt: Drobne zdarzenie: Niektórzy użytkownicy doświadczają przerwy w świadczeniu usług, ale usługi działają dla innych.
  •     Czerwone kółko z wykrzyknikiem: Poważne zdarzenie: Większość użytkowników doświadcza przerwy w świadczeniu usług.
  •     Niebieskie kółko: W trakcie konserwacji: Przeprowadzamy zaplanowaną konserwację, która może wpłynąć na jakość usług.

Aktualizacja brandingu WatchGuard


Jak być może wiesz, WatchGuard ciężko pracuje nad integracją modułów bezpieczeństwa punktów końcowych Panda z WatchGuard Cloud. Produkty te będą dostępne już wkrótce. W międzyczasie, jako część tego procesu migracji, niektóre wizualne aspekty interfejsu zostaną dotknięte, w tym zmiana marki modułów Advanced Reporting Tool i Data Control na markę WatchGuard w platformie Advanced Visualization Tool.

Advanced Visualization Tool jest platformą do wizualizacji i wykorzystania całej aktywności zebranej na punktach końcowych. Platforma ta jest współdzielona przez Panda Security i WatchGuard i obsługuje tylko jedną markę. Jak widać na poniższym obrazku, jedyną zmianą jest to, że logo Panda Security zostanie zastąpione logo WatchGuard, a kolorystyka konsoli zostanie dostosowana do marki WatchGuard.

Panda Security i WatchGuard i obsługuje tylko jedną markę. Jak widać na poniższym obrazku, jedyną zmianą jest to, że logo Panda Security zostanie zastąpione logo WatchGuard, a kolorystyka konsoli zostanie dostosowana do marki WatchGuard.

To są jedyne zmiany, ale będą one widoczne dla Twoich klientów. Reszta aspektów wizualnych i działanie modułów pozostaje bez zmian. Rebranding będzie obowiązywał od 6 października, od godziny 16:00 CEST.

Exchange Server Anti-Malware & Antispam Protection kończy żywotność produktów Endpoint Security

Po wydaniu produktów Endpoint Security w czerwcu zeszłego roku, WatchGuard usuwa ochronę serwera Exchange z produktów Panda Endpoint Protection Plus, Panda Adaptive Defense 360, WatchGuard EPP i WatchGuard EPDR. Zmiana ta dotyczy również produktów równoważnych Cytomic.

Aby chronić Ciebie i Twoich klientów, portfolio WatchGuard Network Security zostało rozszerzone o urządzenia fizyczne i wirtualne, które zwiększają możliwości ochrony. Co więcej, przed końcem roku zostanie zintegrowana nowa usługa ochrony poczty elektronicznej, która zwiększy ochronę tych systemów.

Nowa sprzedaż najnowszych wersji produktów (WatchGuard EPP i WatchGuard EPDR, w tym wersja 9.00.00 dla Panda Endpoint Protection Plus i 4.00.00 dla Panda Adaptive Defense 360) nie będzie obejmować tej ochrony serwera Exchange. Koniec konserwacji ochrony serwera Exchange nastąpi w czerwcu 2024 roku. Dotychczasowi klienci korzystający z tej ochrony będą mieli trzy lata na przejście na ulepszone rozwiązanie.

EOL dotyczy wszystkich wersji ochrony serwera Exchange:

     Koniec sprzedaży: Lipiec 2021 r.

     Koniec utrzymania: Czerwiec 2024 r.

     Wersje produktu, których to dotyczy:

         Panda Endpoint Protection Plus dla wersji równych lub większych niż 9.00.00

         Panda Adaptive Defense 360 dla wersji równych lub większych niż 4.00.00

         WatchGuard EPP

         WatchGuard EPDR