Pakiety bezpieczeństwa: Basic Security czy Total Security?

BASIC Security Suite
 
 
Pakiet Basic Security zawiera wszystkie podstawowe usługi bezpieczeństwa sieci typowe dla urządzenia UTM, w tym: usługę zapobiegania zagrożeniom, Gateway AntiVirus, filtrowanie adresów URL, kontrolę aplikacji, blokowanie spamu i wyszukiwanie po reputacji. Pakiet Basic obejmuje również scentralizowane funkcje zarządzania i widoczności sieci.
 
 
Intrusion Prevention
 
Aktualizowane na bieżąco sygnatury, to efektywna ochrona w czasie rzeczywistym przed powszechnymi zagrożeniami. Skanowanie ruchu w sieci po głównych protokołach pozwala uniknąć infekcji spyware, iniekcji SQL, przepełnieniu bufora czy cross-site scriptingu.
 

Spam Prevention

Skuteczna, ciągła ochrona skrzynek pocztowych przed niepożądanymi wiadomościami, takimi jak spam, ransomware. Moduł skutecznie chroni przed rozprzestrzeniającymi się droga e-mailową wirusami.

 

Application Control

Kontroluj używane przez pracowników aplikacje i przyznawaj uprawnienia według stanowiska, pory dnia lub innych okoliczności. Decyduj sam, które aplikację będą wykorzystywane w przedsiębiorstwie i do jakich celów.

 

URL Filtering

WatchGuard zapewnia narzędzie pozwalające kategoryzować strony www - blokując dostęp pracowników do treści niezwiązanych ze służbowymi zadaniami. Dzięki temu zyskujesz na produktywności i oszczędzasz przepustowość łącza.

Gateway AntiVirus

Aktualna baza sygnatur pozwala rozpoznać znane wirusy, trojany i malware. Analiza heurystyczna chroni przed podejrzanymi plikami i ingerencją w systemy, dzięki czemu zagrożenia nie przedostają się do firmowej sieci.

Reputation-Based Threat Prevention

Wydajna usługa w chmurze, która na bieżąco blokuje dostęp do podejrzanych stron www, w tym do zawierających złośliwy kod witryn i botnetów.

 
Network Discovery

Wizualizacja mapy urządzeń podłączonych do sieci. W ten sposób, zlokalizujesz nieautoryzowane maszyny oraz otwarte protokoły i porty, stanowiące potencjalne furtki dla cyberprzestępców próbujących dostać się do sieci.

 
 
 
TOTAL Security Suite

Pakiet Total Security Suite obejmuje wszystkie usługi oferowane przez Basic Security Suite, dodatkowo zawiera: sztuczną inteligencję, ulepszoną zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ochronę poziomu DNS, izolację chmurową następnej generacji, ochronę przed utratą danych, ulepszone możliwości widoczności sieci, korelację i punktację zagrożeń w chmurze oraz możliwość podejmowania działań przeciwko zagrożeniom bezpośrednio z Dimension - platformy widoczności sieci.

 

APT Blocker

Wielokrotnie nagradzany sandbox nowej generacji dostarczany przez LastLine, światowego lidera w tej dziedzinie. Najbardziej zaawansowany mechanizm na rynku chroni Twoją sieć przed najnowszymi atakami, typu zer-day i zaawansowanym malware, potrafiącym przechytrzyć tradycyjne zabezpieczenia.

Data Loss Prevention

Twój biznes to więcej kluczowych danych niż mógłbyś przypuszczać. Ochroń swoje najcenniejsze zasoby przed wyciekiem poprzez e-mail, popularne platformy do współdzielenia plików czy FTP.

Threat Detection and Response (TDR)

Inteligentna, zautomatyzowana analiza zbieranych przez Twojego Fireboxa danych to ochrona klasy enterprise. Teraz dostępna także dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw. TDR gwarantuje natychmiastową reakcję na wszelkie ataki bez konieczności angażowania sztabu analityków i administratorów.

Intelligent AV

Współczesne wirusy komputerowe ewoluują i mutują z coraz większą siłą. Dlatego baza znanych sygnatur nie wystarcza, by ochronić się przed najnowszymi zagrożeniami. Inteligentny AV, dostarczany przez markę Cylance, zapobiega znanym zagrożeniom. Skanowanie jest przeprowadzane na podstawie analizy zachowań użytkowników i przewidywanych konsekwencji ich działań.

Access Portal

Zcentralizuj dostęp do firmowych zasobów za pomocą zaufanej, chmurowej platformy. Kontroluj to, gdzie i przez kogo pobierane i przetwarzane będą dane stanowiące własność intelektualną Twojej firmy.

 

DNSWatch

DNSWatch chroni Ciebie i Twoich pracowników, nawet gdy ich czujność zawiedzie. Przekierowania na strony starające się wyłudzić dane lub przejąć kontrolę są powstrzymywane, a użytkownicy trafiają na stronę z odpowiednią informacją i instrukcjami wzmacniającymi najlepsze praktyki bezpieczeństwa.

 

_______________________________________

 

Graficzne przedstawienie pakietów funkcjonalności zawartych w rozwiązaniach WatchGuard Firebox.

 wg
 
WatchGuard IPSec VPN Authentication

 

Funkcjonalność IPSec VPN od WatchGuard pozwala na dwuskładnikowe uwierzytelnienie (2FA). Dzięki Seamless Roaming, Windows-Logon oraz możliwości wykrywania zaufanych sieci. Narzędzie ułatwia pracę użytkowników, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

  IPSec VPN Client Basic VPN Client Mobile VPN with SSL
 Wsparcie Mac OS -
 Windows Pre-logon - -
 Dwuskładnikowe uwierzytelnienie -
 FIPS Certificate - -
 Seamless Roaming - -
 Zabezpieczenie w przypadku zerwania   połączenia VPN -
 Friendly Network Detection - -
 Integracja z osobistym Firewallem - -
 Branding interfejsu logowania - -
 Prędkość Doskonała Doskonała Dobra

<