Vector Capital przejmuje większościowe udziały w WatchGuard Technologies.

09-05-2022

W ciągu ostatnich 25 lat firma WatchGuard konsekwentnie wprowadzała innowacje i rozwijała się. W ostatnich latach wzrost ten znacznie przyspieszył - napędzany agresywną ekspansją portfolio oraz zdolnością do budowania i utrzymywania godnej pozazdroszczenia społeczności partnerów handlowych - ponieważ zjednoczyliśmy się wokół misji udostępniania zabezpieczeń klasy korporacyjnej wszystkim klientom za pośrednictwem dostawców usług zarządzanych (MSP). Te czynniki przyspieszające wzrost były możliwe dzięki wsparciu, jakie otrzymali od dwóch głównych inwestorów, Vector Capital i Francisco Partners, którzy pomogli sfinansować cztery duże przejęcia rozszerzające portfolio w ciągu niespełna pięciu lat i uzupełniające inwestycje organiczne.

WatchGuard zbudował wspaniałą firmę zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym, posiadającą odpowiednią ofertę produktów, lojalny ekosystem partnerów i utalentowanych pracowników. Ta platforma stanowi doskonały początek dla przyszłych innowacji i ciągłego wzrostu. Pomimo ciągłego wzrostu przez ostatnie pięć lat, jak twierdzą z dumą realizowali swoją misję, patrząc w przyszłość, nadszedł czas, aby przyspieszyć realizację swojej wizji - "chcemy być platformą bezpieczeństwa dla MSP". Aby to osiągnąć musimy myśleć jeszcze ambitniej i dokonać krytycznych inwestycji. To sprawia, że ciągłe wsparcie strategiczne i finansowe ze strony naszych inwestorów jest niezbędne.

W tym celu WatchGuard ogłosił dziś, że zawarł ostateczną umowę z Vector Capital, w ramach której firma ta dokona dużej nowej inwestycji kapitałowej w firmę, przejmie udziały należące wcześniej do Francisco Partners i innych współinwestorów oraz stanie się większościowym udziałowcem WatchGuard.

"Vector mocno wierzy w portfolio, partnerów, pracowników i wizję WatchGuard. Ta transakcja jest dowodem na obecny sukces WatchGuard i możliwości, jakie stoją przed firmą" - powiedział Prakash Panjwani, dyrektor generalny WatchGuard Technologies. "Wierzymy, że firma Vector jest dobrze przygotowana do dalszego przyspieszenia strategii rozwoju WatchGuard przy jednoczesnym zachowaniu kultury naszej firmy i zaangażowania w dostarczanie zabezpieczeń za pośrednictwem społeczności MSP."

Podczas ponad dziesięcioletniej wspólnej własności firm Vector Capital i Francisco Partners firma WatchGuard przekształciła się z zaufanego dostawcy zabezpieczeń sieciowych w pełnowartościowego dostawcę platform cyberbezpieczeństwa. Obecnie Unified Security Platform™ umożliwia ponad 17 000 MSP ochronę środowisk, użytkowników i sieci w ponad 250 000 firm na całym świecie.

Opierając się na swoich wcześniejszych udziałach, Vector Capital jest dobrze przygotowany do współpracy z zespołem zarządzającym WatchGuard w celu przyspieszenia rozwoju firmy. WatchGuard będzie kontynuował inwestycje w kluczowych obszarach, w tym m.in. w transformację chmury, bezpieczne usługi dostępowe (SASE), rozszerzone wykrywanie i reagowanie (XDR), zarządzane wykrywanie i reagowanie (MDR) oraz dalsze innowacje w zakresie automatyzacji i upraszczania zabezpieczeń dla MSP.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w III kwartale 2022 r., z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków, a szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Bardzo się cieszymy z tego, że możemy być częścią tych zmian, i czekamy z niecierpliwością na nowe newsy od naszego partnera.