WatchGuard Remote Access Point (RAP)

27-05-2021

Rozwiązanie Remote Access Point (RAP) zapewnia elastyczność w poszerzeniu korporacyjnych identyfikatorów SSID, dając możliwość pracy zdalnej z domu czy z innego mniejszego oddziału firmy.

Dzięki scentralizowanym zarządzaniu chmurą WatchGuard Wi-Fi Cloud oferuje rozwiązanie do szybkiego i łatwego wdrożenia, bezpiecznego zdalnego dostępu do danych firmy umożliwiając tym sposobem pracownikom zdalnym na bycie produktywnym, nie martwiąc się przy tym o skomplikowaną integrację systemu czy też bezpieczeństwo.

 

Remote Access Point oferuje różne warianty korzyści

Dla korporacji:

  1. Identyfikator SSID rozszerzony o zdalne lokalizacje, za pomocą tego samego punktu bezpieczeństwa co siedziba firmy,
  2. Scentralizowane zarządzanie w chmurze, ułatwiające wdrażanie i zarządzanie treścią,
  3. Łatwa integracja z WatchGuard Firebox, w celu zabezpieczenia ruchów VPN bez konieczności konfiguracji innych urządzeń.

Dla pracownika zdalnego

  1. Bardzo wydajne Wi-Fi dla pracowników pracujących zdalnie,
  2. Bezpieczny dostęp do firmowych zasobów dla osób pracujących z domu,
  3. Scentralizowane zarządzanie systemem w chmurze, dla łatwiejszego wdrażania czy zarządzania treścią.

Remote Access Point przykład użycia:

Rozwiązanie WatchGuard Remote Acess Point wykorzystuje protokoły zgodne ze standardami branżowymi, wszystko po to by łatwo i bezpiecznie łączyć punkty dostępu w zdalnej lokalizacji wraz z miejscem, w którym dane biznesowe znajdują się w sieci publicznej.

Bezpieczny dostęp:

Dzięki skonfigurowaniu IPSec VPN z punktu dostępu do zapory biznesowej, ruch do i z bezprzewodowych punktów końcowych podłączonych do zabezpieczonego identyfikatora SSID jest bezpiecznie przekazywany przez szyfrowany tunel do miejsca docelowego, umożliwiając pracownikom zdalnym bezpieczny dostęp do danych biznesowych. Opcje tunelowania całego ruchu lub tylko ruchu przeznaczonego do sieci firmowej zapewniają administratorom sieci elastyczność pracy, ułatwiając tym samym optymalizację wydajności. Tunele VPN są powiązane z identyfikatorem SSID, dzięki czemu firmy mogą dostosować wdrożenie do wielu potrzeb biznesowych.

 

Łatwość integracji:

Rozwiązanie zostało zaprojektowane do bezproblemowej integracji ze standardowymi zaporami sieciowymi z udokumentowaną integracją WatchGuard Firebox, aby umożliwić pracownikom zdalnym, szybki i bezpieczny dostęp do danych biznesowych, bez potrzeby delegowania dodatkowego pracownika.

 

Bezpieczeństwo:

Bezpieczeństwo, którego oczekujesz od WatchGuard Wi-Fi Cloud, można teraz rozszerzyć o lokalizację pracowników zdalnych, umożliwiając im pełną zgodność z zaufanym środowiskiem bezprzewodowym, jak również monitorowanie tych środowisk niezależnie od miejsca, w którym znajdują się pracownicy. Dzięki scentralizowanemu zarządzaniu w chmurze i bieżącej konserwacji, funkcjonalności takie jak zarządzanie SSID i monitorowanie urządzeń jest zawarte w jednym interfejsie, znajdziemy tam również narzędzia do zarządzania oraz raportowania.

 

Więcej informacji na temat rozwiązania WatchGuard Wi-Fi Cloud można znaleźć na stronie www.watchguard.com/wifi.