WatchGuard dla małych firm

23-04-2024

Jako właściciel małej firmy czasem pewnie czujesz się tak, jakbyś był sam przeciwko całemu światu. I szczerze mówiąc, faktycznie niekiedy może tak być. Masz wiele na głowie - zaczynasz od planowania pracy swoich pracowników przez aktualizację strony internetowej po zapewnienie ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci, potrzebujesz rozwiązań, które zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz, ale nie dodadzą Ci dodatkowej roboty do Twojej już przepełnionej listy zadań. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się wdrożyć i samodzielnie zarządzać oprogramowaniem lub współpracować z dostawcą zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP), rozwiązanie, które wybierzesz, powinno być proste w obsłudze.

Uproszczona ochrona, która napędza Twój biznes

Jeśli rozważasz dodanie zarządzania bezpieczeństwem sieci do swojej listy zdań, musisz mieć pewność, że wybrane rozwiązanie będzie proste w użyciu od zakupu przez konfigurację aż po raportowanie. Poszukujesz rozwiązania, które dokładnie spełnia Twoje potrzeby i nie dokłada niepotrzebnych kosztów – począwszy od firewalli o wysokiej przepustowości po możliwość skorzystania z wieloskładnikowego uwierzytelniania dostępnego z poziomu aplikacji mobilnej.

W przypadku konfiguracji, pewnie przyda Ci się coś intuicyjnego i łatwego w zarządzaniu. Szukasz rozwiązania, które jest elastyczne, jego konfiguracja wymaga zaledwie kilku kliknięć, a aktualizacje przebiegają bezproblemowo.

Wreszcie, gdy zwiększanie bezpieczeństwa sieci staje się nieodzownym elementem biznesu, będzie ono bezwartościowe, jeśli nie dostarczy Ci przydatnych informacji o zagrożeniach, które próbują pokonać mury Twojej obrony. Jednak, prawdopodobnie nie masz czasu, by przebijać się przez dziesiątki stron logów. Rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa powinny zapewnić wgląd w zagrożenia w taki sposób, aby móc je spokojnie przeanalizować, a następnie wyciągnąć wnioski i podjąć odpowiednie działania.

Prostota inteligentnej ochrony

WatchGuard oferuje solidne narzędzia wspomagające bezpieczeństwo sieci, które zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach małych i średnich firm. Bogata lista rozwiązań UTM gwarantuje, że znajdziesz odpowiednią technologię dla swojej firmy niezależnie od Twojej infrastruktury sprzętowej, wirtualnej czy chmurowej. Co więcej, pakiet Total Security Suite pozwala wdrożyć solidne usługi cyberbezpieczeństwa spełniające Twoje potrzeby bez zbędnych dodatkowych gadżetów.
W obecnych czasach połączenie internetowe jest obowiązkowe dla każdej firmy – w tym pewnie i Twojej. A jeśli Twoja firma udostępnia darmowe WiFi swoim gościom, pojawia się potencjalna luka w zabezpieczeniach, którą mogą wykorzystać hakerzy. WatchGuard oferuje najbezpieczniejsze punkty dostępu WiFi na rynku, które umożliwiają łatwą segmentację sieci firmowych oraz dla gości.
Technologia uwierzytelniania wieloskładnikowego od WatchGuard dodaje kolejną warstwę ochrony dla małych firm, takiej jak Twoja. MFA zaprojektowane zostało tak, aby było przyjazne w użyciu zarówno dla przedsiębiorców jak i użytkowników końcowych. Rozwiązanie jest wdrażane i zarządzane za pośrednictwem WatchGuard Cloud, co na wstępie oznacza brak kosztów utrzymania infrastruktury. Ponadto, użytkownicy mogą wygodnie uwierzytelniać swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji mobilnej AuthPoint, niezależnie od tego czy korzystają z niej online czy offline.

 

Dla przypomnienia zachęcamy do obejrzenia nagrania webinarium, pt. Secure WiFi bez tajemnic

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową firmy WatchGuard, a nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i zbiorą potrzeby.

Karol Girjat
Business Development Manager

k.girjat@netcomplex.pl
tel. kom.: 533 895 495

 

Polecane produkty

WatchGuard Access Point AP130

WatchGuard Access Point AP130

Idealny do obsługi środowisk wewnętrznych o niskiej gęstości. Wyposażony w radio skanujące 2x2, 4 wewnętrzne anteny, maksymalna szybkość tra...

Polecane artykuły

Bezpieczniejsza tożsamość i MFA z AuthPoint od WatchGuard

Bezpieczniejsza tożsamość i MFA z AuthPoint od WatchGuard

11-04-2024
AuthPoint Identity Security dostarcza kompleksowe środki ochronne, niezbędne do zabezpieczenia tożsamości, zasobów, kont i poufnych danych. Dzięki tym prostym w obsłudze, ekonomicznym i kompletnym rozwiązaniom do uwierzytelniania wieloskładnikowego oraz zarządzania poświadczeniami,...